רשימת החיסול של צה"ל: אלו ה"אסים" של חמאס

רשימת החיסול של צה"ל: אלו ה"אסים" של חמאס
בין אלו שחוסלו עד כה - איימן נופל, מפקד מרכז הרצועה וראש המודיעין הצבאי של הארגון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

במהלך המלחמה, צה"ל שם לעצמו יעדי חיסול ברורים של פעילים ובכירים בארגון הטרור של חמאס. הרשימה המלאה פורסמה הערב (שלישי) בכאן חדשות. בין יעדי החיסול, מופיעה "חבורת סינוואר", הכוללת את יחיא סינוואר, מנהיג הארגון בעזה, מוחמד דף, ראש הזרוע הצבאית שניצל מאין ספור ניסיונות חיסול, תאופיק אבו נעים, ראש מנגנוני הביטחון, ורווחי מושתהא, חבר הנהגה ויד ימינו של סינוואר. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

יחיא סינוואר, דף, אבו נעים ומושתהא

בתוך הזרוע הצבאית של חמאס, היו ארבעה ראשי פיקודים שהיו על הכוונת, כאשר אחד מהם חוסל היום - איימן נופל, מפקד מרכז הרצועה וראש המודיעין הצבאי של הארגון. ראשי הפיקודים הנותרים שחייהם בסכנה: מרואן עיסא, סגנו של דף והגורם המקשר בין הזרוע הצבאית למדינית, אחמד ע'נדור, מפקד צפון הרצועה, מוחמד סינוואר (אחיו של יחיא), מפקד דרום הרצועה ואחד מחוטפיו של גלעד שליט.

עיסא, ע'נדור, מוחמד סינוואר ונופל

שני יעדי חיסול נוספים, הינם מפקדי החטיבות של הארגון: מוחמד שבאנה, מפקד חטיבת רפיח, ועז א-דין חדאד, מפקד חטיבת עזה. השניים החליפו מפקדי חטיבות ותיקים שחוסלו בסבבים קודמים בשנים האחרונות.

צה"ל שם על הכוונת גם דמות אחד מהם, הוא ואבו עוביידה, דובר הזרוע הצבאית של חמאס ודמות סמלית ותודעתית של הארגון - אבו עוביידה. עוביידה משמש כדובר הזרוע הצבאית של חמאס בשני העשורים האחרונים.

חדאד, שבאנה ועוביידה
הפופולריים