כדי לממן את המלחמה: באוצר ממליצים לסגור 6 משרדי ממשלה

כדי לממן את המלחמה: באוצר ממליצים לסגור 6 משרדי ממשלה
כחלק משינוי סדרי העדיפויות הוצע לסגור את המשרדים בשנה הבאה, בהם: התפוצות, ירושלים ומסורת, מורשת, ההתיישבות והמשימות הלאומיות, לשיתוף פעולה אזורי והמשרד לשוויון חברתי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הממשלה נתניהו
צילום: יונתן סינדל

הדרג המקצועי באוצר המליץ לממשלה לסגור בשנת 2024 שישה משרדי ממשלה, כחלק משינוי סדרי עדיפויות התקציבים בעקבות המלחמה. משרדי הממשלה שהומלץ לסגור הם משרד התפוצות, משרד ירושלים והמסורת, משרד המורשת, משרד ההתיישבות והמשימות הלאומיות, המשרד לשיתוף פעולה אזורי והמשרד לשוויון חברתי. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' מתעכב בהבאת ההחלטה על הקפאה חלקית של הכספים הקואליציוניים לאישור הממשלה, וביומיים האחרונים נועד עם ראשי המפלגות החרדיות כדי להגיע איתם להבנות לפני הדיון בממשלה.

סמוטריץ' הודיע בחמישי האחרון כי יקצץ את הכספים הקואליציוניים לשנת 2023 באופן חלקי, בניגוד להמלצת אגף התקציבים במשרדו לקצץ אותם במלואם. בכוונתו של שר האוצר להעביר את התיקון לתקציב 2023 בחקיקה בשבוע הבא, לאחר שיאושר בידי הממשלה.

כמה עולה מלחמה? | האזינו לעוד יום 

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה קבעה בשבוע שעבר כי הכספים הקואליציוניים שאינם מיועדים למלחמה, יוקפאו. למעשה, התקציבים שיועדו ליישום הסכמים פוליטיים אשר טרם הוקצו או שטרם התקבלה לגביהם התחייבות, מהווים מקור תקציבי למימון צרכים הנובעים מהלחימה, כך על פי לשון ההודעה.

הפופולריים